
Price: $104.99
Product ID : 104876
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Bar Stool is sold individuallly with FREE shipping direct to you! This modern chrome bar stool is upholstered in a black leatherette. This set is contructed in steel with tufting on the seat.
- Material: Leatherete/Chrome
- Bar Stool
- Bar Height
Features:
| Style | Modern |
| Material | Leatherette/Chrome |
| Finish | Black/Chrome |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 42" |
| Color | Black/Chrome |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 19.25"W x 21.50" D x 42"H |
| Model Number | 104876 |
| Seating Height | 30" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 104876 | Set of 1 | 19.25"W x 21.25"D x 42"H Seat Height 30" | $104.99 |
Products You May Like
Zig Zag EEI-693-NAT Natural Wood Finish Modern Barstool -
Price: $125.25
Lancaster 101792 Bar Stool Set of 2 -
Price: $159.99
Coaster 100199 Rec Room Adjustable Bar Stool in Black -
Price: $59.99



