
Price: $139.99
Product ID : CM3370PC
Manufacturer: Furniture of America
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Bar Stool is sold in sets of 2 with FREE shipping direct to you! The Mullane industrial weathered gray finish counter height bar stool has upholstered espresso leatherette seating.
- Material: Metal/Leatherette
- Bar Stool
- Bar Height
Features:
| Style | Industrial |
| Material | Metal/Leatherette |
| Finish | Weathered Gray/Espresso Leatherette |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 39" |
| Color | Weathered Gray/Espresso Leatherette |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 17.50"W x 19.50" D x 39"H |
| Model Number | CM3370PC |
| Seating Height | 24" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| CM3370PC | Set of 2 | 17.50"W x 19.50" D x 39"H Seat Height 24" | $139.99 |
Products You May Like
Chelsea by Acme 07256 Counter Height Swivel Chair -
Price: $89.99
Xena by Acme 96636 Bar Height Swivel Adjustable Stool -
Price: $63.99
Poundex F1564 Brown Contemporary Bar Height Chair Set of 2 -
Price: $109.99



