
Price: $129.99
Product ID : 100889N
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Padded upholstered seating with wheat backs.
- Includes: Set of 2 Bar Stools
- Sold as a set of 2 only
- Materials: Wood/Fabric
- Finish: Warm Brown/Warm Tan
Features:
| Style | Bar Stool |
| Material | Wood/Fabric |
| Finish | Warm Brown/Warm Tan |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 41" |
| Color | Warm Brown/Warm Tan |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 18"W x 20" D x 41"H |
| Model Number | 100889N |
| Seating Height | 24" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 100889N | Bar Stool | 18"L x 20"W x 41"H Seat Height 24" | $129.99 |
Product Reviews
Products You May Like
Pyramid EEI-1701-BLK Black Modern Bar Stool -
Price: $149.00
Lugano by Acme 07676 Counter Height Chair Set of 2 -
Price: $145.99
Jacotte by Acme 72332 Counter Height Bar Stool -
Price: $64.99
Baltic by Furniture of America CM-BR6244-24 Bar Stool -
Price: $119.99
Sybill by Acme 17700 Counter Height Swivel Bar Stool Set of 2 -
Price: $99.99



