
Price: $64.25
Product ID : EEI-579-WHI
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

This no backrest barstool leaves your room looking open and free. Chrome plated steel base and frame ensure the durability of this barstool.
- Materials: Leatherette, Metal
- Finish: White, Chrome
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Leatherette, Metal |
| Finish | White, Chrome |
| Chair Type | Barstool |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 3" |
| Color | White |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 16"W x 15" D x 25.5-33.5"H |
| Model Number | EEI-579-WHI |
| Seating Height | 22.5-30.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-579-WHI | Barstool | 16"L x 15"W x 25.5-33.5"H Seat Height 22.5-30.5" | $64.25 |
Recommended Products
FREE SHipping
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Products You May Like
Reiko by Acme 96610 Bar Chair Set of 1 -
Price: $84.99
Ashley Johurst Beige & Brown Finish D762-124 Bar Stool Set of 2 -
Price: $299.99
Zaire by Acme 96806 Bar Height Chair -
Price: $99.99



