
Price: $99.99
Product ID : 100209
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Cappuccino bar stool with wheat back and tan microfiber seating.
- Includes: Set of 2 Bar Stools
- Sold as a set of 2 only
- Materials: Wood/Microfiber
- Finish: Cappuccino/Tan
Features:
| Style | Bar Stool |
| Material | Wood/Microfiber |
| Finish | Cappuccino/Tan |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 41" |
| Color | Cappuccino/Tan |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 17"W x 20" D x 41"H |
| Model Number | 100209 |
| Seating Height | 24" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 100209 | Bar Stool | 17"L x 20"W x 41"H Seat Height 24" | $99.99 |
Products You May Like
Swivel Barstool 2398 Black Metal Set of 2 -
Price: $46.99
Poundex F1333 Dark Walnut Counter Height Chair Set of 2 -
Price: $109.99
Dwight II by Furniture of America CM3988BC Bar Stool Set of 2 -
Price: $159.99
Poundex F1530 Transtional Bar Height Chair Set of 2 -
Price: $119.99
Coaster Rec Room 100387 Bar Stool Set of 2 in Brown Leatherette -
Price: $119.99



