
Price: $219.99
Product ID : CM3435PC
Manufacturer: Furniture of America
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Bar Stool is sold insets of 2 with FREE shipping direct to you! The Forbes II contemporary gray counter height bar stool is upholstered in a silver padded leatherette seat and back cushion.
- Material: Leatherette/Wood
- Bar Stool
- Bar Height
Features:
| Style | Contemporary |
| Material | Leatherette/Wood |
| Finish | Silver/Gray |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 42" |
| Color | Silver/Gray |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 21"W x 24.75" D x 42"H |
| Model Number | CM3435PC |
| Seating Height | 26.50" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| CM3435PC | Set of 2 | 21"W x 24.75" D x 42"H Seat Height 26.50" | $219.99 |
Products You May Like
Gaucho by Acme 96656 Bar Height Stool Set of 2 -
Price: $64.99
Coaster 103619RED Bar Stool Set of 2 -
Price: $129.99
Jakia ll by Acme 72378 Counter Height Chair Set of 2 -
Price: $219.99
Coaster Rec Room 102524 Bar Stool Set of 2 White Fabric -
Price: $119.99



