
Price: $99.99
Product ID : 100195
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
This barstool is sold individually and ships to you free. Upholstered Grey leatherette adjustable stool with chrome base. Very Modern design with no arms.
- Includes: 1 Bar Stool
- Sold individually
- Materials: Chrome/Leatherette
- Finish: Chrome/Grey leatherette
Features:
| Style | Contemporary |
| Material | Chrome/Leatherette |
| Finish | Chrome/Grey |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 33"-38.50" |
| Color | Chrome/Grey |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 17" W x 18.75" D x 33"-38.50"H |
| Model Number | 100195 |
| Seating Height | 26" - 32" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 100195 | Bar Stool | 17" W x 18.75" D x 33"-38.50"H Seat Height 26"-32" | $99.99 |
Products You May Like
Rec Room 120389 White Contemporary Adjustable Bar Stool Set of 2 -
Price: $139.99
Beacher by Homelegance Swivel Counter Height Chair 5488-24 Set of 2 -
Price: $129.99
Reiko by Acme 96612 Bar Chair Set of 1 -
Price: $84.99



