
Price: $99.99
Product ID : 04-0705-020
Manufacturer: New Classic
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with FREE shipping direct to you! A modern design with simple lines. Perfect for those looking for none flashy type of chair. The straight lines make it easy to match with other counter top dining tables.
Features
- Material: Wood veneer and solid
- Contemporary style
- Barstools are counter height
Features:
| Style | Modern |
| Material | Wood |
| Finish | Espresso |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 42" |
| Color | Espresso |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 20" W x 18" D x 42" H |
| Model Number | 04-0705-020 |
| Seating Height | 24" |
| Part # | Name | Description | Price |
| 04-0705-020 | Pair of Chairs (2) | 20"L x 18"W x 42"H | $99.99 |
Products You May Like
Gaucho by Acme 96654 Bar Height Stool Set of 2 -
Price: $64.99
Appert by Homelegance Swivel Counter Height Chair 5566-24GY Set of 2 -
Price: $149.99
Chelsea by Acme 07196 Counter Height Swivel Chair Set of 2 -
Price: $99.99
Camila by Acme 96751 Swivel Adjustable Stool -
Price: $97.99



