
Price: $194.99
Product ID : D553-224
Manufacturer: Ashley
Weight: 43.00 lbs
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Traditional Rich Dark Brown Finish, Ornate embossing with nailhead trim and reeded legs. Faux Leather upholstery overall great decorative touches.
- Includes: 1 Bar Stool
- Sold inidividually
- Materials: Wood/Leatherette
- Finish: Dark Brown
Features:
| Style | Traditional |
| Material | Wood / Leatherettel |
| Finish | Dark Brown |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | 1 Bar stool |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 39" |
| Color | Dark Brown |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 21" W x 22" D x 39"H |
| Model Number | D553-224 |
| Seating Height | 24" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| D553-224 | Bar Stool | 21"L x 22"W x 39"H - Seat Height 24" | $194.99 |
Products You May Like
BC1125 Brookshire by Southern Enterprises Swivel Counter Stool -
Price: $88.99
Ashley - Moriann D608-524 Wing Back 24" Barstool (Set of 2) -
Price: $229.99
Ashley - Moriann D608-424 Wing Back 24" Barstool (Set of 2) -
Price: $269.99
Urbana by Acme 00682 Counter Height Chair Set of 2 -
Price: $109.99
BC1110 Ashbourne by Southern Swivel Bar Stool 30" -
Price: $84.99
Ashley - Pinnadel D542-230 Wood/Metal Swivel 30" Barstool (Set of 2) -
Price: $119.99



