
Price: $79.99
Product ID : D250-124
Manufacturer: Ashley
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
The Kimonte bar stool might be big on style, but its petite scale is ideally suited for small spaces. Dark finish and minimalist design make Kimonte the epitome of contemporary decor. Faux leather upholstery is hardwearing and easy to clean—perfect for the dining room.
- Includes: Two (2) Bar Stools
- Sold in sets of two only
- Materials: Wood/Faux Leather
- Finish: Dark Brown/Ivory
Features:
| Style | Bar Stool |
| Material | Wood/Faux Leather |
| Finish | Dark Brown/Ivory |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 24.25" |
| Color | Dark Brown/Ivory |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 17.50"W x 12.5"D x 24.25" H |
| Model Number | D250-124 |
| Seating Height | 24.25" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| D250-124 | Pair of Bar Stools (2) | 17.50"L x 12.50"W x 24.25"H Seat Height 24.25" | $99.99 |
Products You May Like
BC1120 Brookshire by Southern Enterprises Swivel Bar Stool 30" -
Price: $93.99
Ashley - Pinnadel D542-124 Wood/Metal Swivel 24" Bar Stool -
Price: $126.99
Ashley - Pinnadel D542-030 Metal 30" Barstool (Set of 4) -
Price: $179.99
Jakki by Acme 96168 Counter Height Chair Set of 2 -
Price: $139.99
Jakki by Acme 96169 Counter Height Chair Set of 2 -
Price: $150.99
Ashley - Pinnadel D542-230 Wood/Metal Swivel 30" Barstool (Set of 2) -
Price: $119.99



